WordPress ātrdarbības problēmas un risinājumi

Vai WordPress mājas lapas ir lēnākas par citām mājas lapām?

WordPress mājas lapa ir lēna, trīs populārākie iemesli:

  1. WordPress nepareizi sakonfigurēts un saprogrammēts;
  2. Spraudņi – plugins. Iespējams Jūsu WordPress mājas lapai ir uzstādīti apjomīgi vai nekvalitatīvi spraudņi, kuri bremzē mājas lapu. Iespējams Jums daļa no tiem nemaz nav vajadzīga. Tās funkcijas, kas ir nepieciešamas, iespējams atrast kvalitatīvākus, mazākus un ātrākus spraudņus;
  3. Serveris. Servera jauda, noslodze un programmatūra iekemē WordPress mājas lapas ātrdarbību.
    Ja Jūsu WordPress mājas lapa ir izvietota uz parastā hostinga jeb shared hosting , tad uz servera paralēli Jūsu mājas lapai tiek darbinātas simtiem citu mājas lapu. Tādejādi servera resursi tiek sadalīti starp visām uz servera esošām mājas lapām.

 

Kā uzlabot WordPress mājas lapas ātrdarbību?

  1. WordPress versija. Centieties izmantot iespējami jaunāku WordPress versiju.
  2. PHP versija. Izmantojiet jaunāko PHP verisju, kuru atbalsta Jūsu WordPress. Ieteicams izmantot PHP7, tā ir krietni ātrāka par PHP 5.x versijām. Lai pārbaudītu vai Jūsu WordPress un tā spraudņi ir savietojami ar PHP7, Jūs varat izmantot šo spraudni – WordPress Compatibility Checker.
  3. Izmantojiet VPS serveri. Ja Jūsu mājas lapai ir ievērojams apmeklējums vai vienkārši Jūs neapmierina tās ātrdarbība uz parastā hostinga, Jūs varat izvēlēties izdalīa servera risinājumus – VPS server. Tas nozīmē, ka Jūsu mājas lapai būs pašai savs virtuāls serveris ar garantētu jaudu. Kādēl virtuāls? Tādēļ, ka fiziski uz viena servrera (“dzelža”) tiek izveidoti vairāki virtuāli serveri. Mūsdienās serveri ir dārgi un ļoti jaudīgi, un parasti vienai mājas lapai nav nepieciešama tik liela jauda. Tādēļ uz serveris tiek izveidoti vairāki neatkarīgi virtuāli serveri, katram no tiem ir sava operētājsistēmas installācija (parasti Linux) un sava administratora parole ar kuru tas var kontrolēt tikai savu virtuālo serveri.